Riigikogu päev 60 sekundiga: sügisistungjärk vol 1

Riigikogu kroonikad võtab päeva lühiülevaadetes umbes minutiga kokku selle, mida huvitavat või olulist on toimunud Riigikogus, peamiselt keskendudes istungisaalis toimuvale. Siin on tagasivaatavalt kokkuvõtted sügisistungjärgu esimese töönädala kohta.

“”Esimese septembri” puhul võttis Riigikogu kroonikad päeva lühidalt kokku enne kui ta suures saalis avalöögi oli saanud. Ilmavalgust näeb küll see mõned tunnid hiljem pärast vaba mikrofoni kukkumist. Erakordse päeva puhul mahtus 60 sekundit 57 sekundi sisse.”

“Kui suure saali tegevus piirdus täna vaid kiire formaalsusega, siis komisjonides oli täna päevakorras mitmeid teemasid: ERMi tehingute audit, loomakaitseseaduse muutmine, alaealiste komisjonide institutsiooni kaotamine. Ühte neist tutvustab tänane minutine video ka lähemalt.”

“Tänases riigikogu infotunnis said küsimustele vastamist harjutada peaminister Jüri Ratas ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps.”

“Neljapäeval arutati Riigikogu suures saalis Reformierakonna eelnõud, millega taastataks alkoholiaktsiisidel 2015. määrad. Oodatavalt lükati eelnõu tagasi.”

Kommenteeri

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s